Kölyökként elképzelhetetlennek tartottuk, hogy valaha is megéljük Jetsonsék videótelefonját, a kocsival kommunikáló órát, de talán még a kártya személyit is. Természetesen még bőven maradtak olyan elmésségek, melyek sajnos (esetleg szerencsére) a kanyarban sincsenek – legjobb tudásunk szerint –, viszont mennyire jó lenne, ha lennének. Mint például a következők!

-
Boot ruha
Film: Ready Player One
A film világába egyáltalán nem szívesen kerülnénk be, de a felturbózott virtuális világ egésztestes érzékelése minden szinten üti a 4-5-6-7D mozikat. Igaz, hogy ezekkel a VR játékokkal nem biztos, hogy pozitív élményként sülne el a teszt.
-
Holoszoba
Film: Star Trek
Holo=hologram ebben a szójátékban, de olyan speciális hologramokról van szó, melyeknek kézzel tapintható tere van. A holoszoba játékok programozói nagyon találékonyan tudják alkalmazni ezt a tulajdonságot, ez nem is kérdés.
Viszont az egyszerű felhasználói játékokon felül veszélyes küldetések, tudományos áttörések és műtétek szimulációit is el lehet ezekben végezni.
-
Neutralizáló
Film: Sötét zsaruk
Kis- és nagyléptékben is jó indokokat lehet összegyűjteni arra, hogy milyen emlékeket lenne érdemes kitörölni - sokszor nyilván saját magunkból. Például ötször végignézett kedvenc filmünket - hogy újra jó élményünk legyen, vagy egy kellemetlen esténket - hogy a rossz élménynek nyoma se maradjon. Sajnálatos módon kevésbé ártatlan lehetőségeket is magában rejt az agyradírozó.
Azért azt tartsuk szem előtt, hogy amennyiben a „Nem ezeket a droidokat keresitek” vagy „a robbanás egy gázfelhő volt, ami összegyűlt egy termikus zsebben” típusú magyarázatokat halljuk valaha egy komoly ember szájából - akkor őt biztosan megneutralizálták.
-
Transporter
Film: Star Trek
Scotty, sugározz fel! A helyváltoztatás legtökéletesebb – bár kétségkívül nem a legveszélytelenebb módja -, ami atomjaira szedi az ember testét, majd a célnál ismét összeállítja. Legjobb tudomásunk szerint nem környezetszennyező, villámgyors, hosszú hatótávolságú. Ingázásra, külföldi munkára például eszményi.
-
b) Csillagkapu
Ugyanez, csak idegen világok között, bár lényegesen nagyobb energiafelvétellel és helyigénnyel kell számolni. A Csillagkapu tárcsázó appból viszont szépen meg lehetne gazdagodni!
-
Replikátor
Film: Star Trek
Igazi terülj-terülj asztalkám a Star Trek replikátora, ami bármit elkészít, bár valószínűleg tipikus “kávéautomatás” mellékíze lesz a végeredménynek. Nem csak ételeket, de akkora tárgyakat és bonyolultabb szerkezeteket is előállít, melyek csak kiférnek a replikátorból. Webshopos raktárakra gyakorlatilag nem lenne szükség: replikál, átsugároz, következőt!
-
Borostyánozó
Film: A rejtély
Ebben a filmben az irigyelt zeppelinek járják a párhuzamos világ légterét, ami szintén nagyon klassz lenne, ha visszatérnének. Sajnos a világ éppen összeomlani készül, és a katasztrófával sújtott területeket egy borostyánozás nevű technológiával óvják meg a széteséstől és terjedéstől. Ez pedig az állagmegóvás magasiskolája!
-
Mobil - vagy inkább kézi terminál
Film: The Expanse
Önmagáért beszél ez a méretében tekintélyes, megjelenésében infósztrádához hasonló eszköz. Hiszen több sorban és kiterjedésben is lehet aktákat, programokat nyitni ezen a teljesen átlátszó üveg eszközön. Hogy pontosan mi is ez, azt itt magyarázzák el szemléletesen. https://www.forbes.com/sites/kevinmurnane/2017/03/08/science-and-tech-in-syfys-the-expanse-it-may-look-like-a-cell-phone-but-its-a-hand-terminal/
Kép: 'The Expanse', S1E9 ©SYFY
-
Emlékletöltés
Film: Altered Carbon
Bár az örök élet kérdése nem feltétlenül hoz lázba mindenkit (dehogynem), az emlékeink folyamatos letöltése igencsak hasznos dolog. Talán ez lehetne az Alzheimer-kór tökéletes ellenszere? Vagy azonak jó, akik utálnak jegyzetelni a meetingeken? Azért nem veszélytelen eszköz ez sem.
-
Hoverboard
Film: Vissza a jövőbe 2.
Még mindig nincs életképes modell. Tragédia.
-
Exo suit
Film: Holnap határa
Őrületesen megnöveli a viselője erejét és gyorsaságát, technikailag terminátorrá változtat. Így aztán nem téma hazasétálni a piacról 20 kiló sárgabarackkal akkor sem, ha elmegy a busz az orrunk előtt. De félre a tréfát – hatalmas szerepe van (lenne) a külső vázaknak a munkabiztonság területén, vagy a mozgássérültek rehabilitációjában, ahogy ebben a videóban is láthatjuk.
-
Személyi rakéta
Film: Rocketeer
Persze vannak izgalmas kísérletek a rakétás repülő emberről, mint a brit Rocket Man dokumentumfilm, de azért egyik sem olyan, mint az 1991-es filmben látható Rocketeer. Hangyányit a ’70-as évek utasszállító repülőinek dizájnja, némileg steampunkos beütéssel.
-
Nyomtatható + összecsukható „maszkok”
Film: Mission: Impossible + Emlékmás
Vannak pillanatok, amikor az ember szeretné egy kapucninál, napszemüvegnél vagy papír zacskónál jobban álcázni magát, esetleg átvenni valakinek helyét. Két filmben is tökéletes megoldás található erre. A Tom Criuse-os átalakítást 3D szkennerrel és nyomtatóval oldják meg, míg a Schwarzenegger filmben egy mechanikus fej szerepel. Talán inkább az elsőre szavaznánk.
A posztot a Telenor támogatta
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal