Nehéz a formatervezők élete - hogy a praktikusságot, a funkcionalitást és az egyediséget is egy kompakt eszközbe tudják beletölteni. Sokszor ez nem is igazán sikerül, és a tökéletes teremtmény helyett inkább torzszülött jön létre. Ilyenekből válogattunk 10-et.
SIEMENS XELIBRI 6
Inkább kétségbeesett próbálkozásnak tűnik a Siemens piperetükrös dizájnja, amit mobiltelefonként használni - valljuk be - teljesen esélytelen.
NOKIA 7600
A tervező gondolata valószínűleg egy science-fiction stílusú eszköz létrehozása lehetett, ami valamennyire sikerült. Ezzel együtt inkább egy pufi dobócsillagra hasonlít.
LAMBORGHINI TL 700
A kevesebb néha több - lehetne a mottója a Prada, a Ferrari és a Lamborghini közös gyermekének. Krokodilbőr borítás, arannyal futtatott gombok, gyémánt formavilág. XVI. Lajos is ezt választaná a rizsporos parókájához.
MOTOROLA V100
A sztorija az lehet, hogy a kvarcjáték-őrült fogyasztóknak kínáljon érdeklődésükhöz passzoló dizájnt. Ez egyébként sikerült, és biztos be is töltötte ezt a piaci rést, de szépnek és használhatónak mégsem mondható.
VERTU SIGNATURE COBRA
360 ezer dolláros árával biztosan a piac legdrágábbjai között van ez a pusztítóan és indokolatlanul csiricsáré készülék, melyet a Boucheron francia ékszerház tervezett. Árához méltón helikopterrel szállították a boldog vásárlóhoz. Ékszernek egyébként tényleg megállná a helyét.
F88 WIRST PHONE
A koncepció teljesen működőképes lehetett volna, de a végső formát nem sikerült maradéktalanul eltalálni ennél csuklópántként működő eszköznél. Nem csak nagy és bonyolult, de lehetetlenül idomtalan is lett.
GOLDVISH LE MILLION
Abszolút életidegen készüléket teremtettek az arany és ezüst változatban is forgalmazott telefonnal. A brillek száma azért feledteti a felhasználói gondokat.Emmanuel Gueit tervezte, és 2006-ban a Cannes-i Millionaire Fair-en vezették be ezt a műremeket. Minden idők legdrágább telefonjaként vonult be a Guiness Rekordok Könyvébe 1,3 millió dolláros árával. 20 karátnyi gyémánt és 18 karátos arany díszíti egyébként a készüléket.
Szögezzük le: önmagában ez nem egy rusnya telefon (vagy ahogy vesszük). De...
Kép: Goldvish
Íme a rettenet fake változat: a majdnem tengericsikó formájú készülék félelmetesen olcsó műanyagból és több réteg csillogó festékből áll.
SAMSUNG MATRIX (NPH-N270)
A gombnyomásra felugró előlap világszám volt a Nokia verziójában, azonban ez a képernyőt félig védő sisak-szerű rács kevésbé hasznos. Ormótlan is ez a kivitel, amiért nagy kár.
BLACKBERRY 7510/7520
Mint amin átment az úthenger, olyan látványt nyújt a Blackberry-nek ez a viszonylag korai modellje. A kanadai gyártó egyébként sem a karcsúságot és a légiességet tartja szem előtt - ez a 7501-es modellre ez még különösen érvényes - ráadásul a bumfordi formához mellékbüntetésként egy antenna is járul.
BANG AND OLUFSEN SERENE
Sajnos ez nem sikerült, bár kecsesebb, mint a Siemens Xelibri sorozata, az 1000 eladási dolláros áráért még picit dolgozhattak volna a dizájnon. Egy szemhéj púderes doboz különbül néz ki.
Kihagytunk valamit? Ne kímélj!
A posztot a Telenor támogatta.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
dartonita 2018.10.26. 12:41:01
Void Bunkoid 2018.10.26. 13:31:29
Mára a telefondesign gyakorlatilag megszűnt, 2007 január kilencedike óta gyakorlatilag (igaz, akkor még volt egy 1-2 éves átállási idő, még voltak egy darabig butafonok) az összes telefon egy ájfon, egy dísztelen, metálüvegszínben csillogó miniatűr Ürodüsszeia-monolit.